جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پارامترهای موثر در قبولی کنکور

در این مقاله به بررسی انواع پارامترهای موثر در قبولی کنکور میپردازیم، با ما همراه باشید

پارامترهای موثر در قبولی کنکور

یکی از مهم ترین پارامترهای موثر در قبولی کنکور برنامه ریزی است. اصولا در هرکاری برای اینکه بتوان موفق شد و به نقطه دلخواه رسید نیازمند برنامه ای مدون و خوب است. کنکور نیز برای اینکه به موفقیت بینجامد برنامه‌ای کارآمد و مناسب برای درس خواندن و امادگی برای آزمون است.

دومین موردی که برای موفقست در کنکور حیاتی است داشتن انگیزه و هدفمند کارکردن است. اهداف خود را برای آینده خود مشخص کنید. تعیین کنید که تحصیل در کدام دانشگاه و کدام رشته موردنظر شماست و هدف خود را بر روی آن متمرکز کنید، با این کار انگیزه دوچندان برای ادامه مسیر و درس خواندن پیدا میکنید. انگیزه بهترین و موثرترین موتور محرکه برای درس خواندن و تلاش برای قبولی در کنکور است و یکی از عوامل مهم موفقیت شما خواهد بود.

داشتن روحیه خوب و دیدی مثبت از نکات دیگیری است که برای موفقیت در کنکور باید آن را حفظ کنید.برای اینکه بتوانید با انگیزه و تلاش بیشتری برای درس خواندن برای کنکور و موفقیت در آن پیش بروید باید از منفی نگری پرهیز کنید و نباید به این فکر کنید که قبول نمیشوید. وارد کردن نگرش منفی در ذهن از عوامل جلوگیری از موفقیت شما خواهد بود. مثبت فکر کنید و سعی کنید دهن و روان خود را برای تلاش و موفقیت آینده آماده کنید.

درنهایت شرایط جسمی خود را کاملا حفظ کنید. از قدیم گفته اند که عقل سالم در بدن سالم است. سعی کنید تغذیه مناسبی در دوران کنکوری بودن داشته و خواب کافی در شبانه روز داشته باشید. با این روش بدنتان را سالم نگه میدارید و با داشتن بدنی قوی و آماده میتوانید درس خواندن و آمادگی برای کنکور قوی تر و موثرتر عمل کنید و با این شیوه موفقیت بیشتری در کنکور داشته باشید.

ریحانه اعتصامی – عضو تیم مشاوره تحصیلی مجموعه جهاد آموزشی

پارامترهای موثر در قبولی کنکور

6 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباطی

سلام دوست عزیز
در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد مجموعه مشاوره تحصیلی و آموزشی جهاد آموزشی میتوانید از طریق روش های زیر با ما در ارتباط باشید: